Artdeshine Graphene BX Coating - grafénový povlak pre nadšencov

Kód: 4860/50M
Novinka
Značka: Artdeshine
€77,99 / ks €64,99 bez DPH
Skladom (5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
30.11.2022
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Graphene BX Coating od Artdeshine je sklokeramický povlak, ktorý možno použiť na ochranu a ošetrenie povrchov ako lak, plast, PPF fólie atď. Vďaka grafénu sú ošetrené povrchy extrémne hladké a super odpudzujúce vodu a nečistoty. Na lakovaných povrchoch dodáva pekný a mokrý lesk, rovnako ako na plastových a matných lakoch peknú plnosť. Povlak je vyvinutý pre nadšencov, ktorí chcú vyskúšať najnovšiu technológiu. S ohľadom na to sa prípravok neuveriteľne ľahko aplikuje.

Šialene hladký - šialene lesklý

Graphene BX Coating robí všetky povrchy, na ktoré ho aplikujete, neuveriteľne hladké. Oboje pocítite hneď po, ale najmä po vytvrdnutí povlaku - ako sa lak stáva extrémne hladkým. A jeho hladkosť znamená, že voda z neho šľahá a vyžaduje minimálny dotyk na čistenie ošetrených povrchov.

1+ rok alebo 60 umytí

Podľa nášho názoru má Artdeshine skutočne rozumný spôsob hodnotenia očakávanej trvanlivosti svojich povlakov na ochranu laku. Napr. s BX môžete očakávať, že:

Povlak priľne k laku a je hydrofóbny 1+ rok po aplikácii.

Ak umývate s prípravkami s hodnotou pH pod 12 - pred opätovným nanesením ho môžete umyť až 60-krát.

Vrstva, ktorú povlak dodáva laku, je hrúbkou na úrovni 0,3-0,5 mikrónu.

Odolnosť voči chemikáliám bola testovaná aj na to, aby odolala umývaniu kyslým šampónom od pH 5 a zásaditým prípravkom do pH 12. Ak umývate silnými chemikáliami, mali by ste počítať s výdržou a počtom možných umytí, ktoré vykonáte pred opätovným aplikovaním približne polovicu.

Neuveriteľne jednoduchá aplikácia

Povlak Graphene BX Coating je možné aplikovať na panel do maximálne rozlohy 1 x 1 metra. Po 25-30 sekundách sa na povrchu trochu zahmlí a potom sa dá ľahko rozleštiť. Takže super jednoduché použitie. A už po 5 hodinách môžete automobil uviesť do užívania a vystaviť ho napríklad vode.  Vo všeobecnosti odporúčame zabrániť kontaktu s vodou 24 hodín a 7 dní neumývať s prípravkami.

Návod na použite:

Predtým ako začnete:

 • Dbajte na to, aby bol lak aspoň chemicky a mechanicky vyčistený, najlepšie aj vyleštený.
 • Uistite sa, že lak je dostatočne odmastený odmasťovačom laku.
 • Uistite sa, že je k dispozícii dobré osvetlenie.
 • Nepracujte na priamom slnku a nie pri teplotách nad 25 stupňov.
 • Obsah fľaštičky dôkladne pretrepte a počkajte 1 minútu, kým ju otvoríte.
 • Nakvapkajte 16-20 kvapiek povlaku na mikrovláknový aplikátor (prvýkrát). Takto nasiaknutý aplikátor zabezpečí dostatočné množstvo povlaku pre jeho aplikáciu a následne jeho dopĺňanie nebude vyžadovať takú spotrebu, postačí 8 až 10 kvapiek.
 • Povlak nanášajte na plochu maximálnej rozlohy 1 x 1 meter krížovými pohybmi, aby ste zabezpečili úplné pokrytie povrchu.
 • Počkajte 15-20 sekúnd a rozleštite povlak utierkou z mikrovlákna. Vezmite druhú čistú a novú utierku na doleštenie.
 • Pred pokračovaním na ďalší panel skontrolujte, či povlak je dostatočne rozleštený.  

FAQ:

Mám miesta po nanesení povlaku, ktoré vyzerajú trochu zahmlene. Čo robím zle ?

 • Vezmite mierne vlhkú utierku z mikrovlákna a doleštite povrch.

Môže sa Graphene BX Coating vrstviť?

 • Graphene BX Coating je možné naniesť až v 2 vrstvách – nie je to však potrebné a nemusí nutne poskytovať dlhšiu výdrž, ale povrch je o niečo hladší. Medzi vrstvami 1 a 2 počkajte prípadne 2 hodiny.

Kedy je povlak úplne vytvrdnutý?

 • Po 5 hodinách. V tomto čase nesmie byť vystavený vode a iným zrážkam.
 • Kedy musím prvýkrát umyť automobil?
 • Po 7 dňoch v lete
 • Po 14 dňoch v zime
 • Ihneď odstráňte alebo odstráňte vtáčí trus a pod., ak sa počas tejto doby dostane na lak. Nastriekajte vodu na predmet a utrite vlhkou utierkou z mikrovlákna.

Ako najlepšie udržiavať povlak v dobrej kondícii?

 • Umyte každé dva týždne pH neutrálny šampónom.
 • Každý jeden alebo dva mesiace použite mierne kyslý alebo alkalický čistiaci prípravok.
 • Každé dva mesiace aplikujte vhodný detailer na udržanie hydrofóbneho účinku.
 • Každé štyri až šesť mesiacov sa odporúča vyčistiť povrch od asfaltu a vzdušnej hrdze, ako aj priživiť vhodným detailerom.
 • Ak jazdíte veľa km - je dôležité, aby ste automobil umývali a robili tieto procesy častejšie.

Ako dlho môže zostať otvorená fľaštička ?

 • Otvorená maximálne 6 mesiacov, neotvorená 2 roky.

Bezpečnostné upozornenie:

Uchovávajte mimo dosahu detí. Noste ochranné rukavice/ochranný odev/ochranné okuliare/ochranu tváre. Škodlivý po požití. Dráždi oči.  PO POŽITÍ: vypláchnite ústa. Nevyvolávajte zvracanie. Pri zdravotných problémoch volajte NÁRODNÉ TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM/lekára/…. PRI KONTAKTE S POKOŽKOU: Umyte veľkým množstvom vody a mydlom.  PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. PO VDÝCHNUTÍ: Presuňte osobu na čerstvý vzduch a umožnite jej pohodlne dýchať.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Artdeshine, ktorá bola založená v Singapure, má celý rad prípravkov starostlivosti o automobily, ktoré sa vyvíjajú, vyrábajú a testujú vo vlastnej réžii, aby bola zabezpečená najvyššia úroveň kontroly kvality. Alfred Yow, zakladateľ Artdeshine, začal Artdeshine pred 20 rokmi v skromnom detailingovom štúdiu v Singapure. Akokoľvek sa snažil, nenašiel tie správne prípravky na starostlivosť o automobil, ktoré by spĺňali jeho štandardy, a tak sa rozhodol vytvoriť ich sám, pričom využil svoje hlboké znalosti v oblasti materiálových a chemických vied v kombinácii so svojou vášňou pre automobily. Odvtedy si mnohé z renomovaných exotických automobilových značiek priniesli Artdeshine interne ako súčasť procesu opravy laku a detailov pred odovzdaním automobilu zákazníkovi.

Prípravky Artdeshine možno teraz nájsť vo viac ako 35 krajinách po celom svete a boli formulované a testované tak, aby odolali širokému spektru klimatických podmienok od tropického podnebia ako Singapur až po extrémnejšie podnebie ako Island. Aj keď sme boli nedávno uvedení na trh v USA a stále sú pomerne pod radarom, zachovávame hodnoty zakladateľa, ktorými sú hlboká vášeň pre produkty, vedecky založený prístup, čestnosť, transparentnosť a ochrana laku automobilov ako umelecká forma. Namiesto veľkých marketingových kampaní je našou obchodnou stratégiou hľadanie najnáročnejších partnerov a zákazníkov, ktorí sú nielen posadnutí starostlivosťou o automobily, ale majú aj zvedavé myslenie učiť sa nové veci.

Rok 2019 je ďalším krokom, ktorý sa zapíše na stránkach histórie evolúcie keramických povlakov. V roku 2019 Artdeshine a Alfred Yow predstavili svetu prvý skutočný grafénový povlak: Nano Graphene Coat. V priebehu niekoľkých mesiacov sa povlak rozrástol po celom svete. Grafénový povlak ponúka niekoľko veľmi dôležitých funkcií, ktoré sú oveľa lepšie ako keramické povlaky. V súčasnosti celý svet vykonáva testy a pozorovania grafénového povlaku a každá ďalšia aplikácia je ďalším bodom na zozname „plusov“ grafénového povlaku.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.