Garage Therapy Chimera Top Coat - polymérový vrchný ochranný povlak

Kód: 3547/50M
€47,50 / ks €39,58 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
5.10.2022
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Chimera Top Coat je vodoodpudivý polymérový vrchný ochranný povlak, ktorý sa môže používať ako samostatný sealant alebo ako špeciálny ochranný povlak na rôzne druhy keramických vrstiev. Chimera vytvára vodoodpudivú a unikátnu hladkú vrstvu, ktorá rozžiaruje lakované plochy, podporuje samočistiace schopnosti a zároveň zvyšuje chemickú ochranu a odolnosť voči vytváraniu vodných škvŕn. Výdrž až 12 mesiacov.

Chimera vytvára veľmi odolný povlak po celom lakovanom povrchu, podporuje ho a obnovuje vodoodpudivé vlastnosti ochrannej keramickej vrstvy, ktoré sa znižujú postupom času.

Obsah balenia:

 • 1x Garage Therapy GT Chimera špeciálny polymérový ochranný povlak
 • 1x Garage Therapy GT aplikátor na nanášanie
 • 5x Aplikačné utierky zo semišu
 • 1x Ochranné rukavice
 • 1x Sklenené kvapkadlo
 • 1x Návod na použitie

Aplikácia: 
Povlak je vhodný na všetky lakované plochy automobilov, motocyklov, plastových častí, predných a zadných svetlometov a diskov.
Z hľadiska opatrnosti, prevencie nepoužívajte tento ochranný povlak najmenej 2 až 3 mesiace od doby, kedy bolo vykonané lakovanie dielov, ktoré chcete ochrániť s týmto povlakom. 

Príprava pred aplikáciou:

 1. Umyte automobil so /Zero: Decon šampónom, aby ste zabezpečili hĺbkové čistenie lakovaných častí karosérie automobilu. /Zero: Decon šampón sa môže tiež použiť na čistenie diskov alebo sa môže alternatívne použiť /One: Wheel -šampón na umývanie kolies.
 2. Dekontaminujte s použitím prípravku /Zero: Iron oxide, aby ste odstránili znečistenia spôsobené náletovou hrdzou. Odstráňte nánosy živice a ostatné lepivé nánosy vysokokvalitným odstraňovačom AutoGlanz Spar-Tar a a nakoniec vykonajte mechanickú dekontamináciulaku -tzv.clayovanie (hĺbkové čistenie laku).
 3. Keď je povrch zbavený nečistôt, odporúčame odmastnenie povrchu ako napríklad čističom IPA (Izopropylalkohol), vďaka ktorému zbavíte lak automobilu aj posledných prípadných nečistôt a tak bol dokonale zabezpečený povrch pred aplikovaním ochranného povlaku.
 4. Vyleštite ručne alebo strojovo lakovaný povrch do želaného stavu.
 5. Potom, ako ste ukončili všetky postupy týkajúce sa opráv lakovaných plôch pre odstránenie všetkých zvyškov leštiacich olejov, umyte automobil so /Zero: dekontaminačným šampónom. Použite horúcu vodu a metódu dvoch vedier.
 6. Dbajte na to, aby bol povrch suchý a použite prvotriedne detailingové prostriedky, aby boli dokonale vyčistené povrchy, na ktoré chcete aplikovať ochranný povlak.

Odporučenie:

 • Vezmite do úvahy, že odmasťovací čistič IPA sám o sebe nerozloží všetky zvyšky rôznych druhov leštiacich olejov, silikónov a iných chemických látok. Odporúčame vám prvotriedny Paint Prep čistiaci prostriedok na lakované plochy na odstránenie zbytkov leštiacich pást, silikónov, aby bolo zabezpečené čo najlepšie naviazanie ochranného povlaku na lakovanú plochu.

Návod na použitie: 

 1. Garage Therapy GT keramický ochranný povlak by sa mal aplikovať vo vnútorných priestoroch pre dosiahnutie optimálnych výsledkov. Pred použitím dôkladne premiešajte obsah fľaštičky, najmä ak bola v statickej polohe dlhšiu dobu. Obaľte Garage Therapy GT semišovou handričkou Garage Therapy GT obdĺžnikový aplikátor.
 2. Aplikujte 4-5 kvapiek Chimera ochranného povlaku kvapkaním priamo nadol do stredu semišovej handričky. Môžete tiež aplikovať pokračujúcim kvapkaním v priamej línii na semišovú handričku, ale dbajte na to, aby nebola príliš premočená.
  Rada: Dbajte na to, aby ste pevne uzavreli fľaštičku s obsahom ochranného povlaku Chimera po každom použití, aby nedošlo k neznehodnoteniu jej obsahu.
 3. Aplikačná plocha by mala byť nie väčšia ako 60cm x 60 cm, nanášajte vzorom krížového šrafovania, aby ste zabezpečili rovnomerné pokrytie.
 4. Počkajte 1 až 2 minúty, aby mohlo dôjsť ku krásnemu rozžiareniu lesku lakovanej plochy. V chladnejších podmienkach to môže trvať o niekoľko minút dlhšie.
  Poznámka: Pri väčších plochách sa snažte pracovať tak, aby ste si plochu rozdelili na odlišné sekcie, aby ste mohli vedieť, na ktorých plochách ste už pracovali.
 5. Akonáhle Chimera rozžiarila celý lak, použite mikrovláknovú utierku s krátkym vláknom pre rozleštenie ochranného povlaku. Pre odstránenie prebytočného množstva povlaku vykonajte priamočiarymi pohybmi tzv. buffovanie. Použite samostatnú čistú mikrovláknovú utierku s krátkym vláknom, aby ste buffovali- odstránili zostávajúce prebytočné zvyšky z plôch. Vždy buffujte na väčšej ploche, než bola pôvodne aplikovaná.
 6. Dbajte na svoju ochranu a volte vhodné ochranné.

Technické informácie:

 • Chimera je polymérový ochranný povlak pre lakované automobilové povrchy.
 • Výdrž až 12 mesiacov.
 • Je vynikajúco hydrofóbny.
 • Odolný voči vplyvom UV žiarenia.
 • Odolný voči soli.
 • Odolný voči olejovým kvapalinám.
 • Po uplynutí 1 hodiny je povlak bezpečne a správne naviazaný na podklad a bude poskytovať maximálnu ochranu. 

Poznámka: Úplne sa dá používať po 2 dňoch a potom by sa mal udržiavať v suchu počas nasledujúcich 24 hodín. Udržujte v suchu nasledujúcich 24 hodín od aplikácie. Auto je pripravené na užívanie v nepriaznivých podmienkach už po 2 dňoch) Neumývajte povrch najmenej 3 dni od aplikácie. Druhá vrstva sa môže aplikovať v rozmedzí 1 až 2 hodín. 

Údržba ochranného povlaku Chimera: 
Pre dosiahnutie maximálnej doby trvania a pôsobenia je dôležité sa o tento ochranný povlak vhodne starať a udržiavať ho.

 1. Umývajte auto s našim prvotriednym ph - neutrálnym šampónom /ONE: Car a /ONE: Wheel šampónom na kolesá, pre čistenie diskov.
 2. Pri umývaní použite bezpečné metódy a vysokokvalitné prostriedky - /One: Wash pad -umývaciu mikrovláknovú špongiu a /One: Wheel Mitt - umývaciu rukavičku na disky.
 3. Dekontaminujte váš automobil každé 4 - 6 mesiace s  ZERO:Decon šampónom a /Zero: Iron oxide, aby ste odstránili znečistenia spôsobené náletovou hrdzou, priemyselnými splodinami a ostatnými druhmi znečistenia.
 4. Raz za rok by sa mal aplikovať na ochranný povlak Chimera znova ochranný povlak Chimera, ktorý je našim ultra-hydrofóbnym, vrchným ochranným povlakom. Chimera tak bude vyživovať spodnú ochrannú vrstvu, zvýši jej hydrofóbnosť, hladkosť a lesk.
 5. Starostlivosť o udržiavanie ochranného povlaku Chimera je ideálna s použitím TWO:/ Quick detailerom- prípravkom pre rýchlejšie uschnutie alebo s /Two: Sigma - ako 2 mesačný  ochranný povlak alebo /Three: keramický sealant- ako alternatíva pre dlhodobú ochranu.
 6. Ak bol aplikovaný Garage Therapy GT ochranný povlak profesionálnymi, certifikovanými odborníkmi, odporúčame vykonanie ročnej revíznej prehliadky lakovaných plôch vášho vozidla, aby bola zabezpečená dôsledná a nevyhnutná ochrana lakovaných plôch a ochranných povlakov.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Garage Therapy Ltd založili v roku 2019 dvaja priatelia, Marios Sergides, IT profesionál, a Rodger Holmes, stavebný inžinier. Sme veľkí automobiloví nadšenci so špecifickou vášňou pre detailing automobilov a profesionálne sa detailingu od roku 2008. Našou víziou je prinášať prémiové vysokokvalitné prípravky pre starostlivosť o automobil, ktoré skutočne dodávajú tri kľúčové metriky: kvalita, hodnota a výkon.

Kvalita: V našich prípravkoch sa používajú iba prvotriedne chemikálie, žiadne škrty.

Hodnota: Poskytujeme väčšiu hodnotu pomocou všestranných prípravkov pri zachovaní najvyššej kvality, výkonu, štandardov a zásad.

Výkon: Prípravky GT sú vyrobené tak, aby podávali výkon, a preto sú dôkladne testované a preverované odborníkmi z priemyslu. V honbe za dokonalosťou prináša Garage Therapy nadšencom, záujemcom a profesionálom z priemyslu prémiové ponuky starostlivosti o automobil, ktoré si zaslúžia miesto v každej garáži.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.