Infinity Wax Synergy ceramic coating - ročná keramická ochrana laku

Kód: 3820/30M
Novinka
Značka: Infinity Wax
€32 / ks €26,67 bez DPH
Vypredané
Variant
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Infinity Wax Synergy Ceramic coating je 1-ročný anorganický nano-živicový keramický povlak. Schopný odolať širokému spektru chemických prostriedkov v rozmedzí  pH 2 až pH 12, teplotnej odolnosti až 600°C s dodatočnou odolnosťou voči ochránenému povrchu. Synergy tiež vykazuje silné oleofóbne vlastnosti.

Jedna vrstva Synergy  poskytne ochranu po dobu 1 roka a viac s hrúbkou povlaku 0,2-0,5 μm pri 1 vrstve. Synergy je možné vrstviť iba počas prvej hodiny od aplikácie. Synergy bol navrhnutý špeciálne na použitie v oblastiach kde sa pohybuje relatívna vlhkosť v rozmedzí 40-80%.

Synergy sa kovalentné viaže na časti automobilu a používa pokročilú hydrolytickú reakciu Sol-gel, ktorá umožňuje rýchlejšie a tvrdšie tuhnutie bez potreby vypaľovania pomocou infračervených lámp, čo je ideálne pre vlastné použitie. Čiastočne je keramický povlak Synergy vytvrdnutý do 1 hodiny, úplné vytvrdnutie prebehni v rozmedzí 8-72 hodín od aplikácie.

Dodatočná reaktívna polymerizácia umožňuje bezpečné státie automobilu vonku a chráni pred nepriaznivými vplyvmi a zároveň poskytuje okamžitú hydrofóbnu vrstvu, ktorá umožňuje dokončenie vytvrdnutia povlaku po dobu 8-72 hodín bez negatívnych vplyvov na životné prostredie. Čo poskytuje takmer záruku priľnavosti aj na úrovni hobby detailerov.

Bezpečnostné upozornenia:

Keramické povlaky obsahujú silné rozpúšťadlá, ktoré môžu spôsobiť podráždenie dýchacích ciest, očí, ospalosť, bolesti hlavy a únavu. Podráždenie pokožky je možné aj pri priamom kontakte s prípravkom.

Vždy používajte rukavice a vhodnú respiračnú masku s filtrami proti chemickým výparom. Celoobličejovú masku 3M 6900 odporúčame pre maximálnu ochranu, najmä pre komerčné využitie. Ak dôjde k akémukoľvek podráždeniu, ihneď sa obráťte na kartu bezpečnostných údajov tohto produktu alebo ihneď vyhľadajte lekársku pomoc.

Skladovanie a manipulácia

Povlak vždy skladujte vo vzduchotesnej nádobe, po otvorení a použití ho môžete skladovať 2 až 6 mesiacov. Odporúčame odstrániť zaschnuté kryštáliky na fľaštičke utierkou a pevne uzatvorte uzáver aby ste znížili tvorbu dusíka vo fľaštičke. Vráťte späť do vzduchotesnej nádobky a skladujte mimo dosahu priameho slnečného žiarenia a kolísavých teplôt. Uzamykateľná skriňa je dokonalým príkladom dobrého skladovania.

Návod na použitie:

  1. Príprava pred aplikáciou, odporúčame vykonať korekciu laku za pomoci mechanického leštenia.
  2. Po korekcii laku povrch dostatočne odmastite aby ste odstránili zvyšky leštiacej pasty, odporúčame Infinity Wax Synergy Prep.
  3. Na aplikátor so semišovou handričkou alebo semišový aplikátor nakvapkajte približne 15 až 20 kvapiek v priamej línii. Takto nasiaknutý aplikátor zabezpečí dostatočné množstvo prípravku pre jeho aplikáciu a následne jeho dopĺňanie nebude vyžadovať takú spotrebu. Aplikujte povlak na lakovaný povrch automobilu krížovým šrafovaním, ďalšou možnosťou na väčších paneloch je vytvoriť plusovú vrstvu s povlakom na povrchu. Tým sa vytvoria 4 menšie pracovné oblasti, potom každú oblasťou spracujte štýlom zľava doprava, potom hore a dole, aby ste vytvorili rovnomernú vrstvu. Naraz aplikujte Synergy ceramic coating iba na 1 panel súčasne, nechajte vytvrdnúť maximálne 5 minút.
  4. Za pomoci mikrovláknovej utierky s krátkym vláknom rozleštite po 1 až 5 minútach rovnomerne a dávajte pozor, aby ste nevynechali žiadne miesta, kde ste už aplikovali Synergy ceramic coating. V prípade, že nerozleštíte keramický povlak včas stvrdne a už ho nebude možné rozleštiť, bude si teda žiadať opätovné strojné leštenia na jeho odstránenie. Použité mikrovlákna z rozleštovania keramickej ochrany už opätovne nepoužívajte.
  5. Na finálne doleštenie keramickej ochrany používajte vždy mikrovlákna s krátkym vláknom a predovšetkým musia byť nové a čisté. Rozleštite všetky časti kde ste aplikovali Synergy ceramic coating. Pre kontrolu odporúčame použitie svetla na priame zasvietenie na povrch pre lepšiu kontrolu rozleštenej a nerozleštenej oblasti.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Infinity Wax bol pôvodne vyvinutý ako osobný projekt zakladateľa spoločnosti Michaela Ciprianiho v roku 2013. Ako vášnivý víkendový detailista pri starostlivosti o automobily pracujúci v oblasti integrity povlakov v petrochemickom priemysle. Živý záujem o detaily, kombinovaný so skúsenosťami z chemického priemyslu, viedol k mnohým experimentom v domácej garáži, k mnohým zlyhaniam a niektorým úspešným receptúram, ktoré priatelia vždy viac než radi dostali do rúk.

Myšlienkou značky bolo zjednodušiť rozdelený priemyselný trh medzi „profesionálnymi“ silnými prípravkami a „maloobchodnými“ prípravkami. Bez ohľadu na to, do ktorého tábora ste patrili, ste mali buď extrémne silný a niekedy nebezpečný prípravok, alebo oveľa slabšiu maloobchodnú verziu, ktorá bola v mnohých prípadoch nanajvýš priemerná.

Hlavným cieľom firmy Infinity Wax bolo poskytnúť prípravky, ktoré by sa profesionálom páčili, ale mohli by ich bezpečne a ľahko používať aj fanúšikovia detailingu. V tom čase sa zrodili aj prvé priesvitné fľaše s etiketami a farebne odlíšený chemický systém a spoločnosť Infinity Wax tak po prvýkrát začala obchodovať v roku 2014.

Pokrok

V januári 2015 spoločnosť Infinity Wax zabezpečila svoj prvý laboratórny priestor v Newbridge neďaleko Edinburghu. Táto nová prechádzka maloobchodnými priestormi bola kľúčová pre budovanie pokroku spoločností v prvých dňoch. Čistý a dobre zariadený, ale malý obchod, bol akýmsi strediskom pre miestnych a malých automobilových nadšencov, ktorí sa chceli dozvedieť niečo o veľa hovorenom o programe Rapid Detailer, ktorý ešte neuzrel svetlo sveta, porozprávať sa a získať skvelé rady o rôznych aspekty detailov a starostlivosti o automobil.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie