Bilt-Hamber Auto-Wheel - účinný čistič zliatinových, hliníkových a oceľových diskov

Kód: 4102/100
€19,90 / ks €16,58 bez DPH
Skladom (5 ks)
Variant
Môžeme doručiť do:
1.12.2021

Detailné informácie

Podrobný popis

Auto-Wheel-je najlepší čistič kolies za rok 2020.

Tento čistič neobsahuje kyseliny, zásady a je určený na čistenie diskov kolies. Vo väčšine prípadov nie je potrebné jeho silné rozotretie.

Vo väčšine prípadov sú oceľové alebo zliatinové disky lakované alebo pokryté náterom. Tieto potery chránia povrch kovov pred koróziou a zároveň dodávajú príťažlivé finálne zakončenie kolies cestných automobilov.

Pri brzdení vozidla  dochádza k zvýšeniu teploty brzdových doštičiek, platničiek a bubnov. V tomto  horúcom zoskupení sa nachádzajú tisícky horúcich kovových častíc. Tieto doslova útočia na finálne zakončenie kolies a veľmi pevne sa tam usadia. Keď dôjde k ich pevnému usadeniu, potom  sa dajú len veľmi  náročne odstrániť.

Prípravky na čistenie diskov, ktoré obsahujú kyseliny, veľmi účinne pôsobia na kovové častice, redukujú ich veľkosť a uvoľňujú preč tieto častice a  tiež prichytené nečistoty. Prípravky na čistenie kolies od brzdového nánosu  s obsahom žieravín sú menej účinné ako tie, čo obsahujú  kyseliny, ale môžu pôsobiť na nátery organického pôvodu, ako napr. na lakované alebo náterové plochy aj pri ich minimálnom vystavení. Tieto prípravky ničia organickú hmotu, ktorá sa hromadí okolo usadených častíc a vytvárajú zdanlivo čistý povrch, ale s opakovaným, pokračujúcim používaním spôsobia zmatnenie a zmenšenie náterovej vrstvy, čím dochádza k tomu, že povrch diskov je potrebné znova finálne zakončiť.

Medzi bezpečnejší a viac efektívnejší spôsob starostlivosti o disky kolies automobilov patrí úplne  odlišná forma, ktorá navyše dokázala získať  prvotné  ocenenie v nezávislom  testovacom procese, ktorý bol vykonaný v roku 2017 v UK – v  najviac predávanom automobilovom časopise! A tiež v roku 2017 sme úspešne vyvíjali naše aktivity proti používaniu čistiacich prostriedkom so silnými účinkami kyselín a zásad - môžete si pozrieť tiež tento test.

Prípravok Auto-wheel - čistič diskov reaguje s oxidujúcim povrchom kovových častíc a mení ich na vodo-rozpustné. Rýchlym odstránením mikroskopicky hrdzavejúceho povrchu sa redukuje veľkosť usadených častíc a tieto častice sa uvoľňujú von. Na rozdiel od prípravkov na čistenie kolies s obsahom kyseliny, je tento spôsob čistenia bezpečný a nepoškodzuje finálne zakončenia náterových plôch automobilu.  Pôsobenie tohto prípravku je pozorovateľné tým, že dochádza k rýchlej zmene sfarbenia - z neutrálnej farby až na intenzívne červenú. Potom jednoducho po opláchnutí vodou z hadice alebo z tlakového čističa zostane povrch diskov úplne bez akýchkoľvek škvŕn. Pri veľmi závažnom a silnom druhu znečistenia sa odporúča použitie tohto prípravku s kefou, určenou na čistenie diskov.

Špecifické charakteristiky

  • Prípravok na čistenie kolies Auto-wheel je v ponuke v balení 1litrových  alebo 5 litrových nádob.
  • Prípravok s obsahom 1litra je dodaný s rozprašovačom.
  • V ponuke sú tiež prázdne fľaše Auto-wheel, ktoré majú rozprašovač.

Návod na použitie:

  • Nastriekajte prípravok po celom obvode disku v dostatočnom množstve.
  • Vyhnite sa nastriekaniu priamo na stredový uzáver kolies a mimo disku..
  • Počkajte, až dôjde k zmene sfarbenia, zvyčajne 1 až 5 minút, závisí to úrovne znečistenia (pri silne znečistených diskoch môže byť potrebné zapracovanie kefou, kefkou alebo štetcom. 
     
  • Potom jednoducho opláchnite disk tlakom vody.

Bezpečnostné informácie: 
Škodlivý po požití. Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu. Spôsobuje vážne podráždenie očí. Ak je potrebná lekárska pomoc, majte k dispozícii obal alebo etiketu výrobku. Uchovávajte mimo dosahu detí. Po manipulácii starostlivo umyte ruky. PO ZASIAHNUTÍ OČÍ: Niekoľko minút ich opatrne vyplachujte vodou. Ak používate kontaktné šošovky a je to možné, odstráňte ich. Pokračujte vo vyplachovaní. PO POŽITÍ: Pri zdravotných problémoch volajte NÁRODNÉ TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÉ CENTRUM/lekára/…. Ak podráždenie očí pretrváva: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť. PRI KONTAKTE S POKOŽKOU: Umyte veľkým množstvom vody/…. Ak sa prejaví podráždenie pokožky alebo sa vytvoria vyrážky: vyhľadajte lekársku pomoc/starostlivosť. Zneškodnite obsah/nádobu v súlade s miestnymi/regionálnymi/vnútroštátnymi/medzinárodnými predpismi.  

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.