AutoGlanz Snow Storm Foam Cannon - mechanický napeňovač pre Nilfisk

Kód: 4232
€44,99 / ks €37,49 bez DPH
Skladom (1 ks)
Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Možnosti doručenia

*dodávaný aj s adaptérom pre wapku. Vyrobené u MJJC, teda 1:1 voči originálu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Napeňovač s tryskou Foam Cannon, vyrobený spoločnosťou AutoGlanz patrí medzi najmodernejší typ napeňovača s tryskou s vynikajúcimi detailmi. Je ideálny napr. aj na  tzv. predumývanie automobilov s použitím kvalitnej aktívnej peny, pričom dochádza k vytvoreniu kvalitnej hustej snehovej peny, dokonca aj v spojení s nízkotlakovými čističmi. Tento napeňovač  má nastaviteľnú trysku, čím dokážete regulovať a nastaviť spätný tlak dokonca aj pri použití slabšieho vysokotlakového čističa (wapky). Nádoba je vyrobená z  chemicky odolného plastu, ktorý má vysokú hustotu (typ HDPE) a jej otvor na napĺňanie je dostatočne veľký na to, aby umožnil naplnenie aj z veľkej plechovice. Nasávacia trubica je dostatočne stabilná na to, že aj pri otočení nádoby dochádza stále k nasávaniu jej obsahu. Nanášanie peny sa môže upraviť vo vertikálnom a horizontálnom smere. A naviac, napeňovač Snow Storm Foam Cannon je dodávaný  s náhradnými filtrami a tak môžete  veľmi jednoducho zabezpečiť jeho údržbu a starostlivosť  počas dlhého obdobia.  Je naozaj vynikajúci!

Praktické výhody Snow Storm  napeňovača s tryskou.

Napeňovač s tryskou Snow Storm si obľúbite hneď na prvý pohľad, keď ho vybalíte z krabice. Tento napeňovač s tryskou je kompletne pripravený na použitie. Iste neujde vašej pozornosti, že nádoba napeňovača s tryskou je trochu odlišná od ostatných, ktoré sú v ponuke na bežnom trhu.

Zaiste na prvý pohľad upúta vašu pozornosť tvar nádoby napeňovača. Nádoba má kužeľovitý tvar a veľké priestranné dno. Väčšina napeňovačov s tryskou má tvar typicky štandardných nádob pre naplnenie čistiaceho prostriedku a veľmi ľahko dochádza k nestabilite alebo k prevráteniu nádoby.  Takéto situácie nás dokážu veľmi rýchlo vykoľajiť!  Náš Snow Storm napeňovač s nádobou vám zaručí, že vždy bude pevne a bezpečne stáť na tom mieste, kde ste ho uložili.

Nádoba z plastu má dostatočne široký otvor pre jej naplnenie a oveľa jednoduchšie sa dá do nej naplniť  čistiaci prostriedok na umývanie automobilu bez toho, aby došlo k znečisteniu okolia. Dokonca aj pri napĺňaní z veľkej 5 litrovej zásobnej nádoby nie je potrebné napumpovať jej obsah.

A nakoniec, rovnako dôležitý faktor je ten, že plastová nádoba napeňovača s tryskou je priesvitná s vyznačením miery po 100 ml. Týmto je umožnené veľmi jednoduché dávkovanie čistiaceho prostriedku určeného na predumývanie automobilov.

Ďalšie dodatočné funkčné schopnosti.

Bežne dostupné napeňovače umožňujú nastavenie napeňovacej funkcie v smere  vertikálnom-čiže nastavenie šírky nanášajúcej peny.  Snow Storm napeňovač s nádobou však umožňuje tiež otočenie smeru striekania a tým je umožnené nanášanie peny aj v smere horizontálnom. Používaním tohto Snow Storm napeňovača tak získate omnoho viac flexibility.

V súvislosti s nastavovacími možnosťami Snow Storm napeňovača s tryskou môžeme podotknúť, že sa dodáva s napeňovacou tryskou, ktorá má rozmer 1,25 mm. Táto tryska vytvára tzv. spätný tlak a podmieňuje hustotu peny. Tryska  s rozmermi 1,25 mm je ideálna pre väčšinu vysokotlakových čističov, kedy dochádza k tvorbe  skutočne veľmi kvalitnej peny, pravdaže v  súvislosti s typom použitého prostriedku na umývanie, tlaku vody, tvrdosti vody a iných činiteľov.

A ešte niečo navyše.

Ak máte napr. nízkotlakový čistič, ktorý sa používa bežne na čistenie, ktorý má hodnotu menšiu než 130 barov, tak iste máte skúsenosti s tým, že je potrebné vymeniť trysku na veľkosť 1,1 mm, aby došlo k tvorbe tej správnej peny. Tieto skutočnosti sú v súvislosti s inými napeňovačmi, ktoré sú predávané. Ale Napeňovač s tryskou Snow Storm Foam Lance sa dodáva s tryskou, ktorá má rozmer 1,1 mm! Dokonca, aj keď máte menší čistič, dokážete naplno využiť tento druh napeňovača s tryskou.

A ďalší, nezanedbateľný fakt je ten, že keď si kúpite túto napeňovač s tryskou, budete  ho môcť používať dlhú dobu - čiže, keď dôjde postupom času k  prirodzenému opotrebovaniu či upchávaniu filtra, spôsobeného dlhodobým používaním, je potrebná jeho výmena. Ale  našťastie - dodané náhradné filtre sú vám k dispozícii na výmenu.

Špecifikácie

 • Napeňovač s tryskou sa odporúča na používanie s vysokotlakovými čističmi s nasledujúcimi parametrami :
 • Tlak max 150 barov  (s dodávanými tryskami)
 • Maximálny tlak vody: 21  l/m
 • Maximálna teplota vody: 60 stupňov ( Použitie horúcej vody)

Napeňovač s tryskou sa môže využívať s vysokotlakovými  strojmi, ale nie s veľkým prietokom vody. Je však potrebné zmeniť dýzu na 1,4 mm, aby došlo k eliminovaniu pulzovania vysokotlakového čističa.

Príslušenstvo:

 • Nádoba s obsahom 1 000 ml
 • Spojovacie časti  podľa vášho výberu
 • 3 filtre, určené na výmenu pri údržbe
 • 1,1 mm tryska  (1,25 mm  tryska  je pripevnená na dodanom napeňovači)

Rady pri dennom používaní a údržbe:

 • Po použití vždy vyprázdnite nádobu. Dôkladne opláchnite  a prepláchnite čistou vodou. Týmto zabezpečíte, že zvyšky čistiacich prostriedkov na umývanie sa nebudú usadzovať vo filtri.
 • Ak sa napeňovač s tryskou nebude používať dlhšiu dobu (napr. v zimnom období), vykonajte celkovú údržbu, vrátane výmeny filtra a ich vybratia.
 • Udržujte v podmienkach, ktoré nedosahujú bod mrazu.

Často kladená otázka:

Neviem, prečo nedokážem vytvoriť takú penu, aká je uvedená na obrázkoch, alebo vo videu. Prečo je tomu tak?

Odpoveď:

Hustota peny závisí od nasledujúcich faktorov:

 • od vášho vysokotlakového čističa
 • od tlaku vody / prúdu vody
 • tvrdosti vody

Dodatočné parametre

Kategória: Napeňovače
Hmotnosť: 1 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
ZH Avatar autora | 16.5.2023
Kvalitný výrobok, vyzerá vážne ako originál (MJJC), použité materiály, atď. Adaptér pre Nilfisk sa vkladá rovnou do pištole (tzn. pri napeňovači sa nepoužíva ten dlhý nástavec).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Sme pomerne mladá, ale rýchlo rastúca spoločnosť zaoberajúca sa starostlivosťou o automobily so sídlom v Mid Wales UK. Vďaka takmer dvom desaťročiam praktických skúseností v oblasti starostlivosti o automobily a povrchové úpravy máme mnoho znalostí, o ktoré sa môžeme podeliť s našimi zákazníkmi.

Všetci zamestnanci spoločnosti Autoglanz sú srdcom benzínových hláv a usilujú sa dosiahnuť dokonalosť ako spôsobu života. Výrobná hala a kancelárska budova sú srdcom spoločnosti Autoglanz, od výroby, vývoja a výskumu prípravkov až po skladovanie a administratívu, každý krok procesu spravujeme sami.

Spoločnosť Autoglanz bola založená pôvodne v roku 2013 s cieľom vyvinúť niektoré z najlepších čistiacich prípravkov, ktoré sú na trhu k dispozícii bez silnej „scénickej dane“, a ktoré boli verejnosti sprístupnené v polovici roku 2015. Radi by sme tu robili veci trochu inak než pokiaľ ide o obilie, trh je dosť nasýtený, pokiaľ ide o rôzne značky, ale radi si myslíme, že môžeme ponúknuť niečo jedinečné, s naším mierne „vonkajším“ prístupom k priemyslu.

Vďaka skúsenostiam z iných automobilových odvetví je fér povedať, že z rodiny AG prichádza oveľa viac než detailingové prípravky a vosky svetovej triedy...

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.