NexDiag NexPTG Professional - profesionálny merač laku

Kód: 4563
€134,99 / ks €112,49 bez DPH
Očakávame do 7, max 14 dní
Možnosti doručenia
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Hrúbkomer laku NexDIAG Professional PTG je inteligentný merač hrúbky laku, ktorý pripojíte cez bluetooth k svojmu smartfónu. Pomocou PTG -prístroja na meranie hrúbky laku môžete merať hrúbku laku a na svojom smartfóne získate informácie o tom, o aký druh povrchu sa jedná , či je bezpečné povrch leštiť alebo nie. Profesionálny PTG prístroj tiež poskytuje informácie o tom, či sa jedná o originálnu plochu alebo či bola prelakovaná. Všetky získané informácie je možné vytlačiť  a využiť pri práci. Tento profesionálny PTG prístroj je naozaj veľkým prínosom!

Dôvody pre používanie hrúbkomeru laku  PTG - NexDIAG Professional :

Prečo používať hrúbkomer  laku PTG NexDIAG Professional?

Používanie hrúbkomeru PTG NexDiag Professional prináša istý druh presvedčenia a poistenia, ktoré dokáže veľmi rýchlo vyhodnotiť situáciu, týkajúcu sa hrúbky laku na automobilových plochách.

Situácia č. 1:

Pracujete napr. na nejakom aute, ktoré má exkluzívnu značku. Neviete však, o akú hrúbku laku sa jedná a budete pokračovať vo vašej činnosti so zaužívanými leštiacimi pastami. Po skončení práce  však budete nemilo prekvapení, keď uvidíte nejaké svetlé - bledšie miesta, pretože ste prešli až cez poslednú vrstvu laku. A výsledok bude, že zákazníkovi iba smutne oznámite, že došlo k poškodeniu povrchu a je potrebné opätovné prelakovanie, čo bude pre vás dodatočnou cenovou záležitosťou navyše, ktorá bola spôsobená vašou ľahostajnosťou a neprofesionálnym prístupom. A stačilo len tak málo - použitím prístroja na meranie hrúbky laku by ste získali spoľahlivé informácie, či je možné ešte lak vôbec leštiť. Je to naozaj dôležité pri posúdení toho, či môžete spoľahlivo odstrániť hlboké škrabance alebo nie.

Situácia č. 2:

Pred prípadnou korekciou lakovaných plôch automobilu vášho zákazníka, môžete získať dostatočné informácie, týkajúce sa  stavu laku, o aký druh sa jedná, aké sú riziká, prípadne zistiť, či neboli nejaké plochy už predtým prelakované, aký bol stav laku od výrobcu. Môžete si ešte všimnúť predtým, ako začnete vykonávať prípadnú korekciu laku, že niektoré plochy nie sú vhodné na leštenie napriek tomu, že si to váš zákazník želá. Použitím prístroja na meranie hrúbky laku tak získate spoľahlivé informácie o všetkých plochách, ktoré nie sú vhodné na leštenie. A budete pôsobiť naozaj oveľa viac profesionálnejšie, keď budete môcť informovať zákazníka ešte pred začatím práce o reálnom stave povrchu, ktorý je potrebný vyleštiť.

Situácia č. 3:

Ste napr. profesionálnym predajcom automobilov alebo si chcete kúpiť nejaké nové auto. Pomocou prístroja PTG môžete určiť, aké nedostatky sa vyskytujú na celej ploche karosérie. Ak budú namerané vysoké hodnoty v oblasti otvárania batožinového priestoru, potom bude veľká pravdepodobnosť, že sa jedná o prelakované auto.  Prístroj na meranie hrúbky laku vám presne určí, či sa jedná o pôvodný lak alebo o prelakovaný. Je teda potrebné vziať do úvahy všetky s tým súvisiace veci. Hrúbka vrstvy laku vám preukáže celkový stav podmienok lakovaných plôch. A tiež v samotnej aplikácii máte návod na to, ako postupovať. Získate informácie o tom, kde máte začať meranie, akým smerom pokračovať, krok za krokom. Po skončení merania môžete potom získané údaje vytlačiť v kompletnej tabuľke  získaných meraní, ktoré ste vykonali. Tým získate celkový prehľad a máte tak umožnený ľahší začiatok pred leštením automobilu. Pravdaže, môžete uskutočniť podľa vašej voľby iba tzv. bodové meranie.

Mal by som leštiť alebo nie ? Nemusíte viac odhadovať, či je leštenie povrchu bezpečné alebo nie. Prístroj hrúbkomer laku vám to jednoznačne potvrdí!

Akú vrstvu laku odstránim pri leštení?

Sú možnosti: 

 • Pri hrubšom druhu: do 7-10 mikrónov 
 • Pri jemnom druhu leštenia: do 1-3 mikrónov

Aké množstvo bezfarebného laku môžem odstrániť?

Je zaužívaným dobrým pravidlom je, že asi  40% z celkového merania, ktoré urobíte, je bezfarebný lak. Potom zmeriate povrch na 180 mikrónov, môžete očakávať, že asi 70 mikrónov tohto merania  predstavuje číry lak. Takže máte 70 mikrónov, ktoré môžete leštiť, kým neprejdete cez priesvitný lak. Ale majte na pamäti, toto je IBA orientačné pravidlo.

Potrebujem merač hrúbky laku?

Ak máte novšie auto, tak potom odpoveďou je nie. Aj keď patríme medzi predajcov autokozmetiky a príslušenstva pre automobily a je našim záujmom ponúknuť vám to najlepšie, čo potrebujete, pre  tých, ktorí vlastnia novšie auto iste potrvá nejaký ten čas, aby sa začali obávať pri jeho leštení. Ale samozrejme vám nesmieme brániť v tom, aby ste si mohli zabezpečiť skvelé veci. Keby ste si napr. kúpili v budúcnosti ojazdené auto, potom by ste veľmi ľahko zistili pomocou prístroja PTG, či bolo predtým poškodené. Spoľahlivé a inteligentné riešenie!

Na druhej strane, ak sa však  profesionálne  venujete starostlivosti automobilov  – potom je odpoveď úplne iná. Áno, pravdaže potrebujete mať prístroj na meranie hrúbky laku NexDiag Professional PTG. Ako sme už spomenuli už v 1.situácii-  chce to len zlé skúsenosti, ktoré vás uistia o dôležitosti vlastnenia tohto prístroja!

Charakteristika:

 • Dokáže zmerať, kde sa nachádza: Oceľ [Fe] / Pozinkovaná oceľ [Fe + Zn] / Hliník [Al]
 • Meranie v rozsahu: 0 - 2500 μm (0 - 98,43 mill)
 • Dokáže merať krivky aj hrany
 • Presnosť: 1 μm (0,04 mill)
 • Dôležitá poznámka: až 4000 meraní. 
 • Spojenie: Bluetooth 4.0 LE
 • Poskytne rady pre meracie body
 • Vykonanie a vytlačenie výsledkov merania
 • Vytvorenie správy o celom vozidle a možné vytlačenie reportu
 • Môže sa použiť s operačným systémom iOS a Android
 • Výdrž batérie: až 100 hodín

Obsah balenia:

 • Prístroj na meranie hrúbky laku NextDiag Professional  PTG
 • Batérie (2 ks AAA)
 • Kalibračný nástroj
 • Používateľská príručka

 

5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
BD Avatar autora | 5.1.2023
Určite to stoji za tie peniaze, presnost merania oproti inym zariadeniem co meraju s presnostou len 10 um.
5
LB Avatar autora | 12.10.2022
Super jednoducha obsluha, prehladna appka s mnozstvom moznosti
5
M Avatar autora | 22.7.2022
Top merač, Menu v češtine.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

NexDiag je poľská spoločnosť, ktorej charakteristickým znakom je inovatívny pohľad na automobilový priemysel. Vďaka kombinácii našich znalostí a vášne pre automobily sme ako prví na trhu vytvorili bezdrôtové meracie zariadenia NexPTG na skúmanie hrúbky laku automobilov spolu so špeciálnou mobilnou aplikáciou, ktorá komunikuje so zariadením pomocou Bluetooth 4.0 modulu.

Zavedenie úplne novej kvality vo funkcionalitách našich produktov pri zachovaní presnosti merania a intuitívneho ovládania pre koncového užívateľa bolo našou odpoveďou na čoraz vyššie požiadavky trhu. Napriek nepochybnému úspechu prvej série modelov NexPTG stále kladieme veľký dôraz na rozvoj spoločnosti ďalším obohatením portfólia produktov.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.