Clay towel - clay mikrovláknová utierka na mechanickú dekontamináciu laku

Kód: 4764
Novinka
Značka: Andyhoauto
€15,99 / ks €13,33 bez DPH
Skladom (>5 ks)
Môžeme doručiť do:
7.12.2023
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Clay utierka obsahuje tenkú vrstvu polymérovej zlúčeniny, ktorá je naviazaná na mäkkú žltú mikrovláknovú utierku a pomocou nej veľmi jednoducho odstránite nečistoty z povrchu.

Odstránenie usadených nečistôt na povrchu umožní, aby aplikované prípravky na lakované povrchy automobilov boli účinnejšie naviazané. Všetky usadené nečistoty, akými sú napr. brzdový prach, živice zo stromov, znečistenia z asfaltu, železité častice, nadbytočné zvyšky nanesených ochranných prípravkov a mnoho iných, sa dajú veľmi ľahko odstrániť. Ak dôjde k tomu, že tieto nečistoty sa pevne prichytia na lakovaný povrch vášho automobilu, postupom času spôsobia drsnosť tohto povrchu a lakovaný povrch stratí svoju jasnosť a lesk a nanesené ochranné vosky alebo sealanty nebudú mať svoju pôvodnú účinnosť.

Používanie tradičného spôsobu mechanickej dekontaminácie pomocou clay „hliny“  si vyžaduje, aby táto „hlina“ bola upravená pred jej používaním do mäkkej a ohybnej formy. A naviac, ak dôjde k jej náhodnému spadnutiu na zem, potom je znehodnotená a nemôže sa viac používať.  Ale ak vám náhodne spadne clay mikrovláknová utierka na zem, potom ju stačí iba jednoducho opláchnuť vodou pred ďalším použitím.

V porovnaní s tradičnou clay hlinou vám vydrží clay mikrovláknová utierka 5x viac, dá sa s ňou veľmi nenáročne pracovať a ušetrí veľa času pri práci na veľkých plochách automobilu.

Pri používaní clay mikrovláknovej utierky na lakovaných povrchoch automobilov ( nepoužívajte na povrchoch ošetrených PPF fóliou) je potrebné pridať dodatočné množstvo lubrikačných látok, aby sa zabránilo poškodeniu povrchu poškrabaním. Môžu sa použiť určené clay lubrikanty alebo niektoré quick detailere na vodnej báze či jednoducho voda s autošampónom, ktorý neobsahuje žiadne pridané zložky pre podporu lesku. A keby došlo k akémukoľvek minimálnemu poškodeniu povrchu, dá sa jednoducho odstrániť jemným preleštením.

Pred použitím môžete prejsť rukou, ktorú si dáte do plastového mikroténového vrecka (samozrejme bez toho, aby ste mali na ruke prsteň) a jemne prejdite potom rukou po lakovanom povrchu. Zistíte veľmi jednoducho, kde sa nachádzajú nečistoty. Po použití clay mikrovláknovej utierky znova prejdite týmto spôsobom po povrchu a budete cítiť veľký rozdiel!

 Návod na použitie:

 1. Najprv dôkladne umyte automobil, aby ste odstránili voľné znečistenia.
 2. Pred použitím clay mikrovláknovej utierky ju najskôr namočte do teplej vody s autošampónom. Potom povrch automobilu opláchnite vodou pomocou vysokotlakového čističa alebo záhradnou hadicou a použitím žltej strany clay mikrovláknovej utierky štandardne umyte povrch automobilu po celej ploche dielu.
 3. Opakovane nanášajte pripravený šampón z vedra na umývanie, bez pôsobenia tlaku. V prípade, že povrch je dostatočne lubrikovaný po celom obvode, otočte clay mikrovláknovu utierku a prejdite čiernou stranou utierky cez mokrý povrch, až pokým nebude povrch na dotyk hladký. Počas mechanickej dekontaminácie by sa mala clay mikrovláknová utierka pravidelne preplachovať v šampónovej vode, aby sa zabránilo akémukoľvek riziku poškrabania povrchu.
 4. Potom dôkladne opláchnite povrch tlakom vody a tradične automobil vysušte. Povrch by mal byť na dotyk veľmi hladký (znova môžete použiť metódu kontroly s rukou obalenou v mikroténovom plastovom vrecku).
 5. Teraz bude povrch dokonale pripravený na leštenie, či rovno aplikáciu voskov alebo sealantov.
 6. NEPOUŽÍVAJTE túto utierku na plastové nálepky alebo na povrch, ktorý je ochránený PPF fóliou.
 7. Clay mikrovláknová utierka sa môže vyčistiť a znova používať, keď sa umyje v čistej vode a potom sa nechá voľne uschnúť vo vodorovnej polohe. NIKDY JU NEPERTE V PRÁČKE A NESUŠTE V SUŠIČKE, pretože by došlo k úplnému poškodeniu polymérovej zlúčeniny na jej čiernej clay-gumovej strane.
 8. Utierku nikdy silno nestláčajte, neskrúcajte, pretože by došlo k znehodnoteniu impregnovanej zlúčeniny.

Upozornenie

Pred prvým použitím sa odporúča najprv otestovať používanie tejto utierky. Malo by sa to uskutočniť na skle (odporúčame zadné sklo). Tento dôležitý krok zníži riziko vytvorenia poškrabania povrchu pri prvom použití.

 1. Nepoužívajte na priamom slnku alebo na horúcich povrchoch.
 2. Clay mikrovláknová utierka NIE JE odolná voči rozpúšťadlám a NEPOUŹÍVAJTE JU s prípravkami s obsahom dechtu alebo lepidla.
 3. Spoločnosť Andyhoauto.sk nenesie zodpovednosť za prípadné vzniknuté poškodenia, spôsobené nesprávnym používaním tejto clay mikrovláknovej utierky.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Clay lubrikant, hlina, block
Hmotnosť: 0.2 kg
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
T Avatar autora | 27.9.2022
Výborný pomocník, hlavne pre začiatočníkov Jednoduchá manipulácia s parádnym výsledkom
5
O Avatar autora | 9.5.2022
Na niečo také som už čakal. Spokojnosť s kvalitou, spracovanie a funkčnosť na jednotku.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.