Gyeon Q2M Iron - odstraňovač vzdušnej hrdze

Kód: 4821/500 4821/100 4821/400 Zvoľte variant
€15,34 / ks €27,89 / ks €92,27 / ks od €15,34 / ks €12,78 bez DPH €23,24 bez DPH €76,89 bez DPH od €12,78 bez DPH
Očakávame do 7, max 14 dní Očakávame do 7, max 14 dní Očakávame do 7, max 14 dní Zvoľte variant
Objem:
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Gyeon Q²M Iron je intenzívny čistič určený na rozpustenie brzdového prachu a spadu bohatého na železo pri kontakte. Spad sa viaže na vonkajšie povrchy automobilov fyzikálne (priťahovaním náboja) aj chemicky (elektrolýzou) a zvyčajne obsahuje zlúčeniny železa a častice pochádzajúce z priemyselných a komerčných činností. Ako sa tieto nečistoty postupne hromadia na karosérii, drsnosť povrchu sa postupne zvyšuje až do bodu, kedy je cítiť, zatiaľ čo odrazivosť povrchovej úpravy a schopnosť farby správne odvádzať vodu sa postupne znižuje. Okrem toho, keďže tieto kontaminanty oxidujú a korodujú, žieravé zlúčeniny sa môžu vylúhovať a zafarbiť podkladové povrchy. Pravidelné odstraňovanie takýchto kontaminantov je preto dôležitou súčasťou detailingu a malo by sa vykonávať raz alebo dvakrát ročne.

Ak ste oboznámení s clay hlinou, budete vedieť, že je určená na odstraňovanie priľnutých povrchových kontaminantov, ale nikde nie je napísané, že má často problémy s úplným odstránením železitých zlúčenín a spekaných železných častíc. Tým, že pôsobí skôr chemicky ako fyzikálne, Gyeon Q²M Iron okamžite reaguje so zlúčeninami železa a časticami sintrovaného železa a chemicky ich redukuje vo vode na rozpustný komplex, ktorý možno ľahko opláchnuť. Tento proces možno vidieť ako fungujúci voľným okom, pretože pôvodne priehľadný roztok sa postupne mení na purpurový, keď rozpúšťa všetky častice železa, s ktorými príde do kontaktu. Silný čistiaci prostriedok dokončí proces rozpustením a odstránením zvyškov nečistôt a špiny. Hoci Gyeon Q²M Iron má vyvážené pH, je to profesionálny silný prípravok, a preto by sa mal používať opatrne.

Gyeon Q²M Iron je jedným z najúčinnejších a najrýchlejšie pôsobiacich odstraňovačov železa, ktoré sú v súčasnosti k dispozícii, a bol navrhnutý s ohľadom na potreby profesionálnych detailistov. Formulovaný tak, aby pri kontakte rozpúšťal brzdový prach a iné nečistoty bohaté na železo, je úplne bezpečný na použitie na všetkých vonkajších povrchoch (vrátane lemov a vysoko leštených povrchov) v situáciách, keď je ťažké odstrániť zlúčeniny železa a častice sintrovaného železa. Príklady takýchto kontaminantov zahŕňajú železničný prach, ktorý môže byť vysoko odolný voči všetkým, okrem najagresívnejších ílov, a spad bohatý na železo, ktorý môže byť ťažko viditeľný, ale ľahko ho cítiť končekmi prstov.

Hlavnou zložkou Gyeon Q²M Iron je vysoko reaktívna neutralizovaná kyslá soľ. To redukuje železnaté zlúčeniny a častice do rozpustnej formy, čo uľahčuje ich opláchnutie vodou. Výsledkom je, že Gyeon Q²M Iron je menej agresívny ako tradičné čistiace prostriedky na kyslej báze, ale rovnako účinný, pokiaľ ide o čistiacu silu. Gyeon Q²M Iron obsahuje tiež silnú čistiacu zložku, ktorá pomáha rozkladať každodenné nečistoty a špinu pri aplikácii na neumyté povrchy (napr. Jeho gélové zloženie znamená, že ľahko priľne k ošetreným povrchom, čím sa predlžuje jeho pracovný čas a minimalizuje sa potreba miešania vo všetkých, okrem tých najextrémnejších prípadov.

Charakteristika

  • Vyžadovaná agitácia: nie
  • Chemické zloženie:  kyslé prostredie (neutralizované)
  • Čistiaca účinnosť: 10/10 (v porovnaní s ostatnými)
  • Maximálna doba pôsobenia: 10 minút
  • Bezpečné pre všetky druhy diskov: áno
  • Odstraňuje anorganické kontaminanty: áno
  • Odstraňuje organické kontaminanty: áno
  • Hodnota pH: 7

Gyeon Q²M Iron sa dodáva pripravený na použitie na správnu silu pre bezpečné použitie na všetkých vonkajších povrchoch. Vo všetkých prípadoch povrchy, ktoré budete dekontaminovať, umyte a opláchnite bežným spôsobom. Potom na 1-2 kolesách alebo 3-4 paneloch naraz nastriekajte Gyeon Q²M Iron a nechajte pôsobiť až 10 minút, počas tohto intervalu sa postupne zmení na fialovú, keď sa zlúčeniny železa a častice sintrovaného železa rozpustia do roztoku (tento efekt môže byť veľmi výrazný, ale neprepadajte panike, pretože je to celkom normálne a dá sa očakávať).

Aj keď je Gyeon Q²M Iron v podstate bezdotykový čistič, v prípade potreby ho môžete zapracovať kefou (na diskoch). Približne po 10 minútach, t. j. keď začne tmavofialový roztok zasychať (je úplne bezpečné nechať Gyeon Q²M Iron vyschnúť, za predpokladu, že pracujete na chladnom mieste a mimo priameho slnečného žiarenia), opláchnite povrchy, ktoré ste dekontaminovali silným prúdom vody. Upozorňujeme, že ak je roztok úplne vysušený, možno budete musieť použiť silnejší prúd vody z tlakového čističa, aby ste odstránili zvyšky prípravku.

Po opláchnutí skontrolujte dekontaminované povrchy na zvyškovú kontamináciu tak, že po nich prejdete končekmi prstov, kým sú ešte mokré. Povrchy bez kontaminantov by mali byť dokonale hladké (ak vaše končeky prstov nie sú obzvlášť citlivé, môžete zväčšiť svoj hmat tým, že najskôr vložíte prsty do celofánového obalu). Ak zistíte akúkoľvek zrnitosť, potom je pravdepodobné, že ošetrené povrchy sú stále kontaminované neželeznými časticami (napr. prestriekaním farby) a bude potrebné ich pred leštením alebo aplikovaním akejkoľvek ochrany dôkladne mechanicky dekontaminovať pomocou clay hliny.

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
Avatar autora | 18.9.2023
+ perfektná vecička

5
VO Avatar autora | 19.3.2023
Veľmi spokojný , splnilo svoj účel vrelo odporúčam 👍👍

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Gyeon ponúka rad prípravkov prémiovej kvality, ktoré boli dôkladne testované, aby uspokojili potreby automobilových nadšencov, ako aj náročné požiadavky profesionálov. Spoločnosť Gyeon nešetrila na nákladoch a poskytovala vám tie najinovatívnejšie riešenia, ktoré vždy prinášajú výnimočné výsledky a prinášajú spokojnosť. Ich poslaním je dodávať technologicky najvyspelejšie prípravky za veľmi konkurenčné ceny. Môžete sa spoľahnúť na to, že Gyeon vyrába konzistentné, vysoko kvalitné prípravky, ako aj odborné znalosti získané rokmi vývoja a zdokonaľovania. Ponúkajú vám kompletné riešenia, preto sa ich popredné povlaky dodávajú so všetkým potrebným príslušenstvom a ilustrovanými pokynmi, aby ste mohli ľahko dosiahnuť tie najlepšie výsledky. Sortiment je ponúkaný vo vynikajúcom, na mieru navrhnutom obale, ktorý poskytuje jasné informácie a konzistentný imidž značky.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.