Ma-Fra Maniac Line Iron Remover - odstraňovač vzdušnej hrdze

Kód: 7867/100
€13,49 / ks €11,24 bez DPH
Očakávame do 7, max 14 dní
Objem:
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Odstraňuje všetky železné nečistoty z kolies, karosérie a okien

Výhody produktu:

  • Pripravené na použitie, maximálne riedenie 1 : 1.
  • Zloženie s neutrálnym pH, bez obsahu kyselín.
  • Odstraňuje časti karosérie, ktoré sú na dotyk drsné (v dôsledku znečistenia železnými nečistotami).
  • Ideálne na dekontamináciu všetkých oceľových a zliatinových kolies, ako aj chrómovaných a leštených kolies.
  • Na odstránenie nečistôt, ktoré sa nedajú odstrániť inými čistiacimi prostriedkami na disky.
  • Obnovuje lesk. 

Návod na použitie:


Dekontaminácia disku: Na disk naneste neriedený "MANIAC Iron Remover" a nechajte pôsobiť približne 3/4 minúty bez toho, aby ste nechali povrch zaschnúť. Jeho inovatívne zloženie obsahuje špeciálny indikátor, ktorý reaguje so znečisťujúcimi časticami železa prítomnými na disku kolesa a rozpúšťa ich. Počas svojho pôsobenia sa mení na fialovú farbu, dôkladne rozpúšťa nečistoty a zároveň odmasťuje ošetrovaný povrch. Na odstránenie najodolnejších nečistôt, najmä medzi špicami a na najťažšie prístupných miestach, použite kefy. Potom disk opláchnite veľkým množstvom vody a osušte handričkou z mikrovlákna.

Dekontaminácia karosérie: Umyte a vysušte vozidlo. Prípravok nanášajte v tieni a nikdy nie na horúce povrchy, rovnomerne a zo vzdialenosti približne 40 cm. Nechajte pôsobiť, kým výrobok nezačne zasychať, zvyčajne asi 5/10 minút, a potom opláchnite vodou.

Na údržbu a dekontamináciu používajte výrobok zriedený v pomere 1 : 1 (1 diel výrobku na 1 diel vody) raz za tri umývania. 

 

Mechanizmus pôsobenia:
Existujú rôzne typy kontaminantov, vo všeobecnosti ich možno definovať ako všetko, čo sa nedá odstrániť bežným čistiacim prostriedkom. Kontaminanty často nie sú viditeľné na prvý pohľad. Nachádzajú sa však na ráfikoch, karosérii a dokonca aj na oknách vozidla.

Na ráfikoch sa ľahko objavujú železné nečistoty. Ak sú napríklad po vyčistení špeciálnym prípravkom stále viditeľné odolné nečistoty a čierne alebo tmavohnedé bodky medzi špicami a na kanáliku ráfika, ide o nečistoty.

V prípade hlbokého znečistenia sa to môže prejaviť aj na karosérii: lak bude vyzerať matne a na bielom vozidle uvidíte hnedé škvrny aj po umytí.

Ak na druhej strane po umytí vozidla nevidíte žiadne tmavé škvrny, nie je viditeľné žiadne znečistenie, vykonajte test s použitím bežných jednorazových rukavíc, aké sa používajú na čerpacej stanici alebo pri nakupovaní. Nasaďte si ich a jemne "hladkajte" karosériu. Ak je karoséria na dotyk drsná, ide o kontamináciu!

"Odstraňovač železa MANIAC" odstraňuje znečistenie oxidmi železa, ako je napríklad pevne usadený brzdový prach a železné častice spôsobené trením na železničných alebo električkových koľajniciach a priemyselné znečistenie a znečistenie na cestách alebo staveniskách. Odporúčame použiť "MANIAC Iron Remover" vždy, keď je karoséria matná alebo drsná na dotyk a keď sa na diskoch kolies po umytí objavia malé škvrny alebo fľaky. Na dosiahnutie najlepších výsledkov použite kefu vhodnú na ošetrovaný povrch.

Fyzický stav Bezfarebná kvapalina
Hodnota pH pri 20 °C 5,5
Hustota pri 20 °C 1,04 g/m3
Rozpustnosť vo vode  Plne miešateľný
Dekontaminačný účinok *****
Čistiaci účinok ****
Zabezpečenie ****
Zápach *****
Čistenie ****

Odporúčanie: 
Výrobok má neutrálne pH a vzhľadom na jeho charakteristický zápach sa odporúča používať na otvorenom a dobre vetranom mieste. Prípravok pôsobí len na materiály obsahujúce železo alebo železo: dbajte na to, aby ste ho neaplikovali na brzdové strmene, pokiaľ nie sú lakované.

Často kladené otázky:
Čo je to kontaminácia?
Kontaminácia môže byť rôzneho pôvodu a možno ju zhrnúť ako minerály, vápnik, železo a vodný kameň. Železné častice vznikajúce trením na železničných alebo električkových tratiach alebo emitované továrňami sú veľmi prchavé a všetky vozidlá v oblasti sú vystavené tomuto typu znečistenia. Bežné čistiace prostriedky na tento typ nečistôt nefungujú a nedokážu ich rozpustiť. Z tohto dôvodu je dôležité mať k dispozícii špecifický dekontaminačný prostriedok na túto tzv. mušiu hrdzu.

Aký je rozdiel medzi bežným odstraňovačom železa a "MANIAC - IRON REMOVER?
Hlavnými výhodami oproti bežne dostupným odstraňovačom železa sú: rýchlosť pôsobenia, bezpečnosť používania a príjemná vôňa, ktorá prekrýva typický štipľavý zápach síry.

Kedy pri čistení diskov kolies použiť odstraňovač železa a kedy špeciálny čistiaci prostriedok?
Áno, ošetrenie prostriedkom "MANIAC Iron Remover" by sa malo vykonať pred nanesením vosku alebo ochranného náteru, pretože zlepšuje priľnavosť.

Kedy by som mal používať "MANIAC - IRON REMOVER" na karosériu a ako často?
Keď je karoséria vášho vozidla matná alebo drsná na dotyk a keď sa po umytí objavia škvrny alebo tmavé miesta. Odporúčame používať "MANIAC Iron Remover" na karosériu každé tretie pranie.

Kde sa zvyčajne nachádza znečistenie?
Znečistenie sa môže nachádzať na diskoch kolies, karosérii a dokonca aj na skle vozidla.

Ako zistím, či sú moje disky kolies znečistené?
Znečistenie je na diskoch kolies ľahko viditeľné. Zvyčajne ju predstavujú akékoľvek nečistoty a čierne alebo tmavohnedé škvrny, ktoré zostanú na disku a medzi lúčmi po vyčistení diskov kolies určitým prípravkom.

Ako zistím, či je znečistenie na karosérii alebo oknách?
Ak je znečistenie rozsiahle, môže byť viditeľné aj na karosérii: karoséria bude vyzerať matne a na bielych vozidlách budú aj po umytí viditeľné hnedé škvrny. Ak znečistenie nevidíte, vezmite si plastovú nákupnú tašku, napríklad na jedno použitie, strčte do nej ruku ako do rukavice a "ohmatajte" karosériu. Ak je telo na dotyk drsné, ide o kontamináciu.

Čo je potrebné na ošetrenie?
Kefa s mäkkými štetinami na rovnomerné nanášanie prípravku (trenie zvýši účinok prieniku, a tým aj účinnosť na usadené nečistoty) a hadica.

Prečo ho nemôžem použiť na nelakované brzdové strmene?
Pretože nelakované brzdové strmene sú vyrobené zo surového železa, zliatiny železa a olova. Prípravok pôsobí na železo a mohol by spôsobiť sčernenie brzdových strmeňov. Preto buďte opatrní pri aplikácii prípravku v blízkosti brzdového strmeňa.

Mal by sa "MANIAC Iron Remover" riediť?
"MANIAC Iron Remover" je pripravený na použitie a možno ho priamo a bezpečne aplikovať na kolesá, karosérie a okná. Riedenie 1 : 1  (jeden diel výrobku na jeden diel vody) sa odporúča len na údržbu alebo ľahké znečistenie.

MF-75

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Zrodené pre automobilového maniaka!
Maniac Line od MAFRA je rad produktov s vysokým výkonom a technologickým obsahom pre skutočných nadšencov autokozmetiky, tých, ktorí sa neuspokoja s tradičným radom produktov.

Vychádzame v ústrety maniakom na estetický výkon, extrémnym milovníkom áut, hľadačom dokonalých detailov, nadšencom a profesionálom. Pre ľudí, pre ktorých je táto činnosť viac ako hobby alebo práca, je to jedna z vecí, ktoré ich v živote napĺňajú. Ich skutočná VÁŠEŇ!

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.