Bilt Hamber Clay - clay v praktickej plastovej krabičke, 200g

Kód: 4383/S2 4383/M 4383/R Zvoľte variant
€18,49 / ks €15,41 bez DPH
Skladom (2 ks) Na ceste - skladom do 14 dní Skladom (3 ks) Zvoľte variant
Tvrdosť
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
13.12.2023 5.1.2024 13.12.2023 Zvoľte variant
Možnosti doručenia

Detailné informácie

Podrobný popis

Clay bar (špeciálna ílovitá hmota) dokáže bez namáhania prispievať k udržaniu originálneho a predovšetkým hladkého povrchu vášho automobilu.  

Náš produkt Clay bar bol vyhodnotený ako ten najlepší, ktorý je v súčasnej dobe v ponuke na trhu, vďaka viacerým kritériám - dlho vydrží, je cenovo dostupný a má vynikajúci dizajn.

Časopis Auto Express magazín, ktorý je absolútnym lídrom vo svete auto-magazínov počas uplynulých 5 rokov ocenil Auto-Clay Bar tými najvyššími oceneniami! Tiež pri nedávnom testovaní porovnania použitia špeciálnych Clay- dekontaminačných utierok a Clay bar, (špeciálna ílovitá hmota), ktoré sú v súčasnej dobe v ponuke na trhu, jednoznačne opäť sme získali prvenstvo s naším clay-om.

Aký druh Clay-u budete potrebovať?

Voľba tvrdosti clay-u (špeciálnej ílovitej hmoty) závisí od rôznych faktorov:

Regular - silne účinný, tvrdá tvrdosť:

  • Táto tvrdá tvrdosť je určená pre čistenie lakovaných povrchov automobilov, ktoré sú vo veľkej miere znečistené, pre tie povrchy, ktoré neboli nikdy mechanicky dekontaminované alebo na použitie v horúcom letnom počasí.  Všetky Clay-e (špeciálne ílovité hmoty) v chladnom prostredí sa stávajú tvrdšími a v teplom prostredí zmäknú.

Medium – stredná tvrdosť:

  • Pre čistenie lakovaných povrchov automobilov, ktoré sa nachádzajú v dobrom, udržiavanom stave sa odporúča práve tento stredný druh.
    Ďalšou výhodou tohto druhu Clay-u je ľahšia manipulácia a flexibilita.

 Soft – mäkká tvrdosť:

  • Táto tvrdosť je určená pre lakované povrchy automobilov, ktoré sú v optimálnom, dobrom stave a tiež, ak potrebujete použiť clay na dôkladné čistenie lakovaných plôch na frekventovanej báze alebo sa chystáte používať v chladnom počasí.

Prečo je vhodné používať Clay (špeciálnu ílovitú hmotu)?

Keď prejdete jemne prstami po lakovanom povrchu automobilu zistíte, aké je usadené množstvo drsného znečistenia z brzdového nánosu a kovových častíc. Tento drsný znečisťujúci nános poškodzuje lakovaný povrch.

Používaním clay-u (špeciálnej ílovitej hmoty) od Bilt-Hamber, ktorý je v ponuke v 3 rôznych tvrdostiach - tvrdý, stredný a mäkký, dokážete mechanicky jednoducho a bez námahy odstrániť všetky kovové časti a znečistenia brzdového nánosu, ktoré sa usádzajú na lakovanej vrstve automobilu. Tiež vyblednutý cestný nános, ktorý pokrýva lakovaný povrch sa jemne odstráni použitím clay-u.

Účinnosť pôsobenia clay-u pri odstraňovaní znečistenia nánosov súvisí s jej zvlhčením s dostatočným množstvom vody a takmer bez akéhokoľvek pôsobenia sily.

Clay(špeciálna ílovitá hmota) sa bude jemne kĺzať po povrchu ako "hokejový puk na ľade" a práca s ním bude iba potešením.

Vyčistený povrch bude nielen na dotyk, ale aj vzhľadovo pôsobiť vynikajúco, no predovšetkým dôjde k odstráneniu všetkých škodlivých usadených častíc na lakovanom povrchu a takýto povrch je potom ideálne pripravený na aplikáciu ochrany laku. Na takto upravený povrch pomocou clay-u (špeciálnej ílovitej hmoty) sa dajú potom oveľa ľahšie aplikovať rôzne ochranné vrstvy- ako sú vosky, sealanty, či keramiky.

Dôrazne sa odporúča pred mechanickým používaním clay-u spraviť najprv chemickú dekontamináciu povrchu s naším prípravkom Korrosol. Tento vysoko aktívny prípravok odstraňuje usadené kovové častice jednoduchým spôsobom – nastriekať na povrch a následne opláchnuť tlakom vody. Tým, že dôjde pred použitím clay-u k odstráneniu týchto usadených kovových častíc pomocou prípravku Korrosol, potom clay (špeciálna ílovitá hmota) vydrží dlhšie a bude celou svojou účinnosťou aktívne pôsobiť na odstránenie zostávajúcich druhov naneseného znečistenia na lakovaných povrchoch automobilov.

 Návod na použitie:

  • Jednoduchým, pravidelným pohybom hore - dole alebo doprava - doľava nečistoty odstraňujeme. Nezabúdajte ale na to, že je potrebné povrch lubrikovať, či už priamo určeným prípravkom na mechanickú dekontamináciu, alebo je možné použiť aj čistú vodu, vodu so šampónom, dokonca aj detailer.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Bilt-Hamber Laboratories je názov, ktorý stojí za výskumom, inovatívnou chémiou a dôkladným testovaním ako spôsob výroby prípravkov s lepším výkonom. KAŽDÝ prípravok uvoľnený na trh bol rozsiahlo porovnávaný a testovaný na nadradenosť voči popredným a špecializovaným konkurenčným formuláciám. Od našich clay hlín cez ochrany podvozku, priméry po karnaubské vosky a šampóny až po odstraňovače hrdze, každá formulácia Bilt-Hamber bola vyrobená od počatia až po výrobu s rovnakou starostlivosťou.

Design šablony vytvořil Shoptetak.cz & Tomáš Hlad.